Türkiye’de bu zamana kadar oyunlara dair yüzlerce belki binlerce fuar yapılmıştır. Ama bu fuarlar arasında en büyükler arasına girebilen ve oyun dünyasının en büyük 2. fuarı olarak anılan Gamescom’un 2016 yılında düzenleyeceği etkinlikte Türkiye’de partner ülkeler arasına giriyor. Haberin detayları içeriğimizde;

Geçtiğimiz yıllarında oyunlar konusunda oldukça ciddi seviyeler atlayan Türkiye, bu kez de Gamescom 2016’da partner olmaya hazırlanıyor. Türkiye’de bildiğiniz üzere oyun geliştirme, Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça geri kalmış olsa da son zamanlar da bu düşünceyi oyuncuların kafasından silmeye hazırlanıyor. Bunlar da en büyük etkenlerden biri de, Türkiye’deki oyun satışlarının patlaması ve Dünya çapındaki oyunların artık Türkiye’ye gereken önemi veriyor olmasıdır.

Gamescom Fuar

Gamescom 2016’da imzalar dahi atıldı! Artık sadece fuarın yapılacağı tarih bekleniyor. Fuarın organizasyon kısmını alman şirketi, Koelnmesse GmbH üstleniyor. Ayrıca Alman İnteraktif Eğlence Yazılımları Ticaret Birliği BIU, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ Teknokent ile de fuar için gerekli imzalar atıldı! Türkiye Gamescom’a partner ülke olduktan sonra uluslararası arena da katılımcılar ile buluşarak Türkiye’deki oyun pazarını genişletmeyi hedefliyor. Fuar Almanya/Köln’de oyun severler ile buluşacak. İyi Keyifler.

CEVAP VER