Defans Neden Önemlidir ? 


 

Aslında defans , bir takımın kazanmasını veya kaybetmesini belirler .

Eğer iyi bir defansınız varsa ; duran toplar harici gol yemeniz biraz zordur . Gol yemediğiniz sürece moraliniz yüksek olacak , bu sayede maçı büyük olasılıkla kazanacaksınız .

Eğer kötü bir defansınız varsa , erken zamanda gelen ilk gol hem karşı tarafı galibiyete bir adım yaklaştırır , hem de moralinizi bozarak maçı kaybetmenize neden olabilir .

 

Defansımı Neye Göre Seçmeliyim ? 


 

  • FIZIK 

Aslında defans , uzun boylu ve yapılı olması lazım . Kısacası oyun tabiriyle konuşacak olursak ; Fizik değerinin yüksek olması gerekiyor  . Bu sayede karşı takımın , Fizik değeri az olan forvetini zorlayacak , Fizik değeri yüksek olan forvetlerin ise gol atma şansını kısıtlayacaktır .

  • HIZ

Hız , defans için ne kadar gereksiz gibi görünse de aslında çok gereklidir . Örneğin , karşı takımda çok hızlı bir forvet olduğunu düşünelim . Yavaş , ve çelimsiz bir defansı geçme olasılığı çok fazladır . Ama defansımızda hız olduğunu düşünürsek , HIZ – HIZ kalacaklarından , topu karşı takımın forvetinden alma olasılığımız daha da artacaktır .

  • DEFANS    

Ve tabii ki doğal olarak Defans değerinin yüksek olması gerekmektedir . Bunun fazla bir açıklaması olamaz çünkü her şey açıkça ortada , bir defansa , defanstan başka en çok ne gerekebilir ki ? 🙂

 

CEVAP VER