Herkes iyi bir bilgisayarı olsun ister, peki olamayanlar ne yapsın? İşte sizlere düşük performanslı bilgisayarlarında kaldırabileceği düşük performanslı oyunlar listesi. Aşağıdaki oyunları internetten düşük boyutlarda indirebilir, bilgisayarlarınız da aynı heyecanı yaşayabilirsiniz.

Aşağıda listeleyebileceğimiz oyunları yüksek maliyetli bilgisayarlar almadan da oynayabilirsiniz. Son zamanlar da ülkemizde dövizin de artmasıyla artık iyi performanslı bilgisayarlar bir çoğunuz için hayal oldu farkındayız 🙂 Yapılacak en iyi şey en düşük maliyete aksiyonu bol oyunları yine oynayabilmek sanırım.

İşte düşük performanslı bilgisayarların da kaldırabileceği oyunlardan bazıları.

1- Civilization 5

Eskilerden hepimiz biliriz bu köklü strateji oyununu. Tüplü monitör bilgisayarlarımızda saatlerce başından kalkmadığımız çok olmuştur. İşte buda onlardan birisi! Civilization 5 bir çoğunuzun zamanında en az 1 kere oynadığı bu harika oyun için bilgisayarlarınızın ekstra lükse ihtiyacı yok. i3’den bir tık daha düşük performanslı bilgisayarınız da bile çalıştırabilirsiniz.

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz veya AMD Athlon X2 64 2.0 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran kartı: 256 MB ATI HD2600 XT, 256 MB nVidia 7900 GS veya Core i3 entegre arabirim

2- Warhammer 40,000: Space Marine

Sıra geldi Aksiyon ve FPS oyunlarına! Aslında yine şahit olduğum ama hiç oynadığım oyunlardan birisi Warhammer 40,000: Space Marine. Eskilerde Knight, Silkroad falan vardı. Grafiklerin önünüzden hızlıca geçtiği. Hiçbirşey anlamadığınız ama aşırı zevk aldığınız oyunlar hani. İşte buda onlardan birisi. İşte Warhammer 40,000: Space Marine Sistem Gereksinimleri;

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: 2.0GHz Çift Çekirdek İşlemci (Herhangi Core 2 Duo, AMD X2)
Bellek: 1 GB (XP), 2 GB (Vista ve üstü)
Ekran kartı: Shader 3 kullanan herhangi bir grafik arabilirim

3- Stardew Valley

2016’nın en iyi oyunlarından biri olan Stardew Valley adlı oyunu eminim ki hepiniz duymuşsunuzdur. Daha çıkalı bir sene olmuş bir oyun için oldukça iyi başarılar katetmiş Stardew Valley üstelik bilgisayarınız için de fazla performans gerektirmiyor. 2 GB Ram ve 256 Mb gibi basit bir grafik işlemci isteyen bu oyunu hemen indirmelisiniz! İşte Stardew Valley Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimleri:

İşlemci: 2 Ghz herhangi bir işlemci
Bellek: 2 GB RAM
Ekran kartı: Shader 3 kullanan herhangi bir grafik arabilirim

CEVAP VER