Geçtiğimiz yıllara kıyasla bu yıl, çok daha iddialı, çok daha kaliteli bir Pro Evolution Soccer oyunu ile kendini üst sıralara taşıyan Konami, PES 2016 için yepyeni yenilikler getiriyor! Haberin detayları içeriğimizde;

Futbol oyunlarında karşımıza çıkan ve en çok oynadığımız iki oyundan biri olan Konami’ye ait Pes Pro Evolution Soccer serisi, bildiğiniz üzere 2014 yıllarında grafik motoru ve oyun alt yapısında ciddi değişiklikler yapmıştı. Bu değişiklikler takipçileri tarafından çokda beğenilmemiş ve bir çok eleştiriye tabii tutulmuştu. Hemen arkasından PES 2015 serisi ile durumu düzeltmeye çalışan Konami, hala Fifa’nın satış rakamlarına ulaşamasa da işleri düzeltmeyi kafasına koymuştu.

Şimdiler de ise PES 2016 ile bu hataları büyük ölçüde düzeltmiş ve harika bir seri ile karşımıza çıkmıştı. Fakat hala oyuncu sayıları konusunda tatmin olamamıştı. Bunun üzerine PES 2016 serisinde, UEFO EURO 2016 lisanslı haliyle PES 2016’da sergilenecek. Bir sonraki güncelleme de oyuncuları lisanslı bir şekilde UEFA EURO 2016 turnuvalarına katılabilecekleri ve ülkeler ile birlikte EURO 2016 maçlarını yapabilecekleri açıklanmıştı. Bu durumda Konami takipçilerini bir hayli sevindirdi.

Free2ToPlay - Pes 2016

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki merkezi Avustralya’da olan bir oyun sitesinin Pro Evolution Soccer 2016’nın free2play yani diğer anlamıyla ücretsiz olan sürümü listelendi. Bu oyun hakkında herhangi bir detay veya açıklama yer almıyorken, Konami’nin özellikle son dönemlerde mobil platformlarda ve mikro ödeme odaklı oyunlara yöneldiği de söylentiler arasında.

2 YORUMLAR

CEVAP VER