Amerika Birleşik Devletleri’n de Pokemon Go oynayan kişilerin gittikleri yerleri belirleyen ve silahları bulunan 4 kişi, ıssız noktalara gelen pokemon go oyuncularının para ve değerli eşyalarını gasp ettiler!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Missouri eyaletin de hayrete düşürecek bir olay yaşandı! Pokemon Go adlı ‘artırılmış gerçeklik’ oyuncularının peşinde olan dört kişiden üçü silahlı gasp, hırsızlık suçlarından tutuklandılar!

Missouri eyaletinin O’Fallon kenti polisinin yürüttüğü soruşturmaya göre,  Pokemon Go oyuncularının sıklıkla ziyaret ettikleri noktalarda pusu kuran Shane Backer, Brett Miller ve Jamine Warner adlı silahlı gençler, 9 kişinin para ve değerli eşyalarını aldı! Yaşları 15 ile 19 arasında değişen bu 4 zanlının gelen ihbarlar üzerine kısa sürede yakalanarak tutuklandığı belirtildi.

Polisteki sorgularına göre, dört şahıs önce özel araçlarıyla Pokemon Go oyuncularının sık ziyaret ettikleri alanları belirledi. Sonrasında ise, ıssız mekanlara giden oyuncularını pompalı tüfek zoruyla gasp ettiler!

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER