Çıktığı günden bu ana kadar milyonlarca oyuncunun merakla oynadığı Pokemon Go adlı oyunu android telefonlarından Gmail hesabıyla oynayanlar bu haberi dikkatle okuyabilirler.

Türkiye’de resmi olarak henüz çıkmamış olan Pokemon GO, Android telefonlar da apk indirerek oynanabilir, İOS telefonlar da ise farklı ülkelere ait appstore id’leri ile indirilebiliyor.  Android telefonlar da Pokemon GO’ya giriş yapmadan önce sizden Google hesabınız için yetki istiyor. Fakat birçok oyunda kısıtlandırılmış yetki istenirken Pokemon GO sizden tam yetki istiyor.

Bunun bize şu aşama da ne gibi zararı olur derseniz normal uygulamalar da sadece kişiler, takvim ve konum gibi bilgiler istenir. Fakat Pokemon GO’da sizlerden “Tam Erişim İzni” isteniyor. Google hesabınıza erişilmesi için tam yetki verdiğiniz de ise, Google hesabınızın tümüne sahip olabiliyor Pokemon Go.  Hesabınız da şifre değişikliği vs gibi güvenlik ayarlarında değişiklik yapamazlar fakat bunun dışında Google hesabınızın neredeyse tümünü kullanabilirler. Konu ile alakalı Pokemon GO’ya yapılan şikayetler sonucu, önümüzde ki güncellemeler de Google hesaplarında ki yetkilerin kısıtlandırılağı yönünde açıklama geldi.

CEVAP VER