Günümüz dünyasın da gelişen teknoloji ile robotların yaşantımızdaki yeri giderek yoğunlaşıyor. Bank of America’nın raporuna göre bütün dünya da işsizlik aynı orantıda artacak. Nedeni ise haberimizin içeriğinde ..

Günümüz dünyasının en büyük sorunlarından biri de durdurulamaz nüfusun git gide artması!  Dünden bugüne sürekli artan nüfus ile aynı orantı da oldukça yüksek seviyelere gelen işsizlik sorunu, Bank of America’nın hazırlayıp sunduğu rapora göre teknolojinin gelişmesiyle daha da artacak.

Son dönemler de ise gittikçe artan işsizliğin nedenlerinden biri olarak insanların neredeyse her işi yapabilecek bu cihazlara yönelmesi olmuştur. Dünya çapında tüm ülkeler de işsizlik oranları %90’ları bulacak ve sadece bu robotların bakımıyla ilgilenenler ve sadece yönetim kurulu üyeleri mesleklerini icra edebilecekler.

1 YORUM

  1. Haber başlığında “sayesinde” demek pek yerinde olmamış, “yüzünden” desek yeri var… Teknoloji elbette gelişsin ancak robotların insanların işlerini ellerinden aldığı dönem geldiğinde ne olacağı sorusunun cevabı; iş olanakları ve çeşitliliği, kazanç yolları ya da en önemlisi insanlığın emperyalizmden uzaklaşıp kominel bir düzene geçmiş olup olmaması gibi pek çok etkene göre şekillenecektir..

CEVAP VER