Türkiye’de diğer ülkeler gibi mobil oyunları oynamayı seven sayılı ülkeler arasında yer alıyor. Peki Türkler, ne zaman, nerede ve hangi saat aralıklarında oyun oynamayı seviyor? İşte Türkiye’deki mobil oyun oynama istatistikleri!

Facebook IQ, mobil platformdaki oyunlar için yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını duyurdu. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu araştırma sonuçlarında Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya’daki oniki ülkeden  yaş üstü oyuncular ile gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları ise şu şekildedir.

Araştırmaya katılan oyuncuların %45i canları sıkıldığında, beklerken oynadığında, %21’i ise iş yerlerinde, mesai saatleri içinde oynuyorlar. Türkiye’de mobil platformda oyun oynayanların %73’ü, akıllı telefonlarını en çok oyun oynadıkları cihazı olarak kullanıyor. Akıllı telefonları yüzde 71 ile bilgisayarlar, yüzde 30 ile tabletler ve yüzde 16 ile konsollar takip ediyor. Oyun severlerin %45i seyahat halinde iken, %44ü bekleme anlarında, kalan %24ü ise mesai saatlerinde oynamayı tercih ediyor.

 

TEILEN
Önceki İçerikPokemon GO’da Büyük Güvenlik Açığı
Sonraki İçerikPlaystation 5 Nasıl Olacak?
Merhabalar, 23 yaşındayım. Bir Startup projesinde çalışıyorum. Grafik Tasarım mezunuyum, şu anda Medya ve İletişim okumaktayım. Oyunlara ve teknolojiye oldukça ilgiliyim. Bildiğim kadarını sizler ile paylaşmaktan zevk duyacağım :)

1 YORUM

CEVAP VER